Chat

Chat

Chat yapmak hakkında diyelim başlayalım makalemize..

Günümüz koşullarında bilgisayarlar, akıllı telefonlar vs derken bir dedikodu aldı götürdü ortalığı. Asosyal nesil diye herkes haykırır oldu. Evet bu genel anlamda sosyal medya ve oyun oynama bağımlıları için belki doğru olabilir, fakat chat ortamları için kesinlikle hayır.

Chat yapmak sizi asosyal yapmaz. Neden mi? Başlıyoruz sıkı durun.

Chat yapmak sizi asosyal yapmaz, çünkü sohbet ve yeni insanları tanımak bizlere katkı sağlar.

Eskilerde mektup arkadaşlıkları vardı. Bilirsiniz mutlaka ya da duymuşsunuzdur. Evet o heyecanı chat ortamında belki tam olarak hissedemeyiz, fakat aynı paylaşımları ve hatta çok daha fazlasını chat ortamlarında yapabilirsiniz. Mektupların gönderilmesi, pulunun seçilmesi ve postahaneye verilmesi.

Bunların hepsi bir heyecandır. Bir de gelen mektupları beklemek yok mu? Ne yazdı acaba diye düşünmek…

Mektubu elinize aldığınızda ise 300 kelimelik bir mektup 3.000 kelime olarak algılanabilir. Eskiler güzeldir. Fakat kısıtlıdır. İşte chat muhabbet ortamları bu kısıtlamaları ortadan kaldırıyor. Daha hızlı ve daha büyük alışverişlere katkıda bulunuyor. İş ortaklıklarından tutun, evliliklere varan sohbetler gelişiyor. Sizce bu chat yapmanın sizi asosyal yaptığına mı işaret eder? Bizce kesinlikle hayır.

O halde chat yapmak sizi asosyal yapmaz.

Chat yani sohbet yani muhabbet 😉  yapmak sizi asosyal yapmaz, paylaşımlarınızı çoğaltır ve size katkıda bulunur

Bazen etrafımızda çokça duyarız, ” Ne yapıyorsunuz o kadar saat bilgisayar başında, ne konuşuyorsunuz?” diye. Cevap açık ve nettir. Yeni insanlar tanıyorum. Onların fikirleri, düşünceleri, hayalleri ve planları hakkında bilgi sahibi oluyorum.

Hayata bakış açılarını öğreniyor ve kendimi de onlarla kıyaslıyorum. Nerede olduğumu görebiliyorum. Yönetmeyi öğretiyor ve iletişim kurmanın yollarını…

Chat ortamlarında sadece aşk, sevgi vb konuların konuşulduğu yargısı maalesef ki oldukça ağır basar. Fakat kimse kitaplar üzerine, tarih üzerine, din, felsefe, psikoloji üzerine sohbetlerin geliştirildiğini düşünmez, daha doğrusu bilmez. Halbuki bu tür sohbetlere sıkça rastlanır.

Çünkü bir insanı tanıma onun bütün düşüncelerini bilmekle gerçek olur. Chat ortamlarında da bu hakimdir aslında.

Kişi karşısındaki insanı tanımaya çalışır. Peki bunu nasıl yapar?

Hayatımız içinde var olan tüm konuları konuşarak. Bu ve daha önceki paragraflarda açıkladığımız durumlardan ötürü “ Chat yapmak sizi asosyal yapmaz “ cümlesini gönül rahatlığıyla kurabiliyoruz.

Neyi bekliyorsunuz?

Hadi yeni insanları tanımaya, bilgilerimizi tazelemeye ve yeni bir şeyler öğrenmeye “ Merhaba “ diyelim ve Muhabbete başlayalım.

Türkiyenin en iyi sohbet odalarında chate başlamak için bir tık kadar uzaktasınız.

TR  sohbet denince akla gelecek ilk sitelerden biri olan TRZURNA.COM sizler için gecesini gündüzüne katıyor.

Sohbet alanında en yeni uygulamalar ile siz degerli sohbetçilerimize bedava sohbet hizmeti veriyoruz.

Www.TRZurna.Com

Chat

Mobil sohbet odalarında bedava chat keyfi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sohbet | sohbet odaları | sohbet siteleri | mobil sohbet | online sohbet | bedava sohbet